prweb

Vodovodní baterie Novaservis: Dokonalé skloubení funkčnosti a moderního designu

České vodovodní a dřezové baterie Novaservis nabízejí vysokou kvalitu a dlouhou životnost. O jejich široké nabídce se můžete přesvědčit v ověřeném e-shopu www.drezova-baterie.cz.

 

Široké portfolio s prodlouženou zárukou

Nabídka výrobce Novaservis zahrnuje široké portfolio baterií. Najde se zde baterie dřezová kuchyňská, vytahovací teleskopická se sprchou, páková i rustikální kohoutková, vanová i sprchová či bidetová, nástěnná i stojánková či podomítková. Nechybí ani baterie termostatická či sklopná otočná. Standardem je samozřejmě záruka 2 roky, ovšem může být i prodloužená záruka 5 a 7 let, což svědčí o péči o zákazníka.

 

Od cenově nejdostupnějšího řešení po střední třídu

Baterie Novaservis se člení do několika výrobních řad. Mezi nejjednodušší a také cenově nejdostupnější patří baterie Metalia 55,56 a 57 určené pouze pro studenou vodu. Další řada Titania už má mnohem širší použití. Název je přímo charakterizuje. Například Titania Techno nabízí baterie moderních technických tvarů, Titania Massive nadchne masivní konstrukcí, Titania Iris zaujme účelnou klasikou s chromovaným povrchem. Retro I a II ukazuje kohoutkové baterie pro milovníky starého stylu. Nobless baterie mají záruku 5 let a jedná se o vyšší střední řadu už s větším důrazem na design.

 

Luxus s moderním designem

Italské baterie řady La Torre sází například v modelu Dado na kombinace chromu s černou, Classic zase na retro tvaru tvary kohoutků v kombinaci s luxusním provedením, a to bílá zlato, bronz nebo chrom zlato. Split je řada dřezových baterií pro kuchyně, Studio nabízí hi-tech design. Tower 3000 potom je velmi univerzální a velice žádanou baterií. Celkově se zaměřují na nejnovější designérské trendy ve spojení s funkčností. Právě ony nabízejí prodlouženou záruku na 7 let.

 

Pravlastí pravé italské kávy je Etiopie

Oblíbili jste si kávu? Potom jistě víte, jak pravá italská káva chutná. Určitě uvítáte možnost připravit si tento chutný nápoj v patřičné kvalitě i doma. Patříte-li mezi kávové nadšence, zcela jistě vás nadchne tento eshop www.skvela-kava.cz, kde se o horkém nápoji dozvíte vše.

 

Vítězné tažení lahodného moku

Svět kávy má obrovskou tradici. Původní pravlastí tohoto lahodného moku je Etiopie. Ještě nyní byste tam možná našli divoce rostoucí kávovníky. Jenže už zhruba někdy ve 13. století se objevil díky válečným tažením v Jemenu, kde docházelo k dalšímu kultivování rostlin. Ovšem až hluboko do 18. století bylo pěstování keřů a prodej kávy doménou Arabů. Ti sami vývoz zelených zrn zakazovali a případně je i znehodnocovali varem, aby se nemohli šířit dále. Nebylo jim to ovšem nic platné. Holanďanům se už v 17. století podařilo zrna vyvézt z Jemenu a káva začala své vítězné tažení směrem do Evropy. Holanďané zkoušeli kávovník pěstovat v zámořských koloniích, z Arabského poloostrova se šířil zrna dále. Z Turecka se dostávala do významných evropských přístavů.

 

Evropské kavárny se šířily

Jedním z nich byly i Benátky, italský přístav bohatnoucí ze zámořského obchodu. Kávová zrna dorazila v pytlích i sem a Italové se je naučili zpracovávat. Proto má italská káva tak dlouhou tradici, nejstarší kavárny na starém kontinentě se rodily už v závěru 16. století.  Pravá italská káva nabízí dokonalou chuť. Ostatně jedna z prvních evropských kaváren vznikla právě v Benátkách a jmenuje se Café Florian. Chodíval do ní i sám svůdník Giacomo Casanova. Během 17. století se podávání kávy šíří i do evropského vnitrozemí. Dnes můžete získat bez potíží suroviny i příslušenství pro přípravu kávy na e-shopu s kávou. K dispozici je zde sortiment prodeje kávy, ovšem i kávovary nebo chemie pro kávovary.

 

Rozteč je důležitá při nákupu

Při nákupu vodovodní baterie musíme brát na vědomí důležitý aspekt a tím je rozteč. Ta totiž je jedním z hlavních aspektů při nákupu a každý prodavač se vás ptá, jakou máte, neboť jakmile nekoupíte správný rozměr, tak máte problém v podobě, výměny baterie na prodejně a hlavně zcela zbytečnou námahu.

Ono je totiž důležité vědět nejen rozteč ale i umístění, které prodejci může též pomoci s nabídkou a tím pomoci i vám později, neboť prodavač je profesionál a vždy se snaží vám dát takový výrobek, který je přesně pro vás nejlepší. Proto se můžete setkat i s otázkou, zda se jedná o stavbu panelovou staršího data, kde je standardní rozměr 100 mm, nebo se jedná o stavbu novější, či dokonce rodinný dům, kde přeci jen jsou rozteče různé a vždy podle projektu na danou stavbu.

Třeba pokud máte rodinný dům tak je dost pravděpodobné, že máte rozteč 150 mm a umístění baterie je takové, že může být třeba na boční straně vany. Každá baterie má totiž své specifika a hlavně jejich výběr je tak široká, že není člověka, co by si nevybral. Máte na výběr takové množství tipů baterií, že spíše máte problém než si vybrat kvalitní výrobek, jako spíše vybrat si pouze tip, který bude pro vás zrovna vhodný.

V poslední době se hodně lidé rozmýšlí spíše nad tím jaké ovládání používat, přeci jen jakmile máte děti, je jasné, že hledáte co nejbezpečnější a hlavně nejlehčí. V posledních letech se tak hodně rozšířili baterie s pákovým ovládáním, neboť tyto baterie se pro děti ovládají velice snadno. Ačkoliv někdo řekne, že nejsou možná bezpečné, neboť stačí sebemenší nešikovnost a pohnutí páky do strany a teče jen horká voda, tak ovšem všichni víme, že než se spustí horká voda, je to několik vteřin a za tu dobu se může voda nastavit přesně podle potřeby. Ovšem děti jsou šikovnější než my dospělí a vědí, že nejlepší nastavení je nechat páku přesně kolmo ke stěně, čímž dosáhneme vlažné vody, která postačí k opláchnutí rukou, vyčištění zubů a nespálí nás.

Páková baterie je prostě asi nejlehčí na ovládání a hlavně je i dostatečně úsporná, neboť k uzavření stačí stisknout, a pokud ji potřebujeme opět pustit, jen povytáhneme páku a již nám voda teče.

 

Historie kávy v Evropě

První kavárna u nás byla založena v Praze. Na přelomu17. a18. století  začal jeden podnikavý Arab původem z Damašku, česky zvaný Jiří Dodat, též Theodato, provozovat jakési mobilní kavárenské zařízení. Chodil po Praze s nádobou, konvicí a šálky. V nádobě neustále ohříval vodu a nabízel čerstvě připravenou kávu. Zájemci si ji mohli osladit třtinovým cukrem.

 

V roce 1714 získal tento Arab měšťanské právo a mohl si na Malé Straně v domě „U Tří pštrosů“ otevřít skutečnou kavárnu. Obliba kávy rostla po celé naší zemi – v Brně byla kavárna založena zásluhou Turka Achmeta. Není vyloučeno, že právě tato historická zmínka stojí za původem názvu „český turek“.

Z Evropy se káva šířila dále do světa. Nejvíce se o to zasloužili Holanďané, kteří založili pěstební plantáže v Indii, na Cejlonu a na Jávě. Holandští zástupci při jedné ze svých návštěv u francouzského dvora darovali kávová zrna i králi Ludvíku XIV. Tato darovaná semena díky péči, která jim byla věnována, dala počátek vypěstování řady dalších kávovníků a tím i vzniku kávových plantáží ve francouzských koloniích v Jižní a Střední Americe a také v Karibské oblasti. Holandská tradice výroby kávy trvá dodnes – pod známou značkou Douwe Egberts ji společnost D. E Master Blenders 1753 dodává na trh právě od roku 1753.

Tekutina černé barvy s povzbuzujícími účinky se tak stala univerzálním nápojem rozšířeným po celém světě. Původ slova „káva“ pochází buď z arabského výrazu „kahwah“ (též qahwak), což v překladu znamená sílu či vzrušení, anebo souvisí s názvem etiopské provincie Kaffa, jež je považována za pravlast kávovníku.

Vše o kávě najdete na www.skvela-kava.cz.

 

NOVINKA – Ochutnejte kávu Hausbrandt Gourmet Columbus

Jedná se o zrnkovou kávu, která má v sobě tu nejvyšší kvalitu a jedinečnou chuť, ostatně stejně jako všechny nové druhy kávy Hausbrandt. Tato kávová směs je složena z devíti druhů 100% Arabika, jejich původ je pouze z Kolumbie, ta je druhým největším výrobcem a zpracovatelem kávy ve střední Americe.

 

Káva Hausbrandt Gourmet Columbus se odlišuje od běžných káv z Brazílie a Kolumbie především v kvalitě samotných zrn. Tato káva má podstatně vyšší bonitu. Zrna Arabica jsou poměrně měkká a mají silné aroma.

Mezi významné přednosti této kávy patří zaručeně její precizní rovnováha v samotné chuti, spolu s patřičným prouděním citrusových plodů, kde je zachycena velice jemná a decentní kyselost, dále plnost chuti hořké čokolády a špetka chuti kořene lékořice.

 

 

Kávová zrna jsou pražena s tou nejvyšší precizností jako u všech jiných kvalitních směsí, kde je třeba postupovat velice pomalu a opatrně, aby bylo dosaženo optimální vyváženosti v chuti a vůni.

Pokud jste gurmáni v oblasti pití kávy, pak určitě ochutnejte skutečnou italskou kávu, která Vás okouzlí s tím nejlepším požitkem právě Arabica Hausbrandt.

Jedná se o jedinečné espresso, jež nabízí exkluzivní plnou chuť a také širokou škálu možných příchutí. Káva Columbus a Gourmet jsou vrchol mezi jednotlivými druhy u značky Hausbrandt. Pro tuto směs kávy se používá výběr z několika různých druhů káv ze střední a jižní Ameriky.

Káva Hausbrandt Gourmet je složena z té optimální kombinace všech vybraných druhů kávy, a tím dostává dokonalé vlastnosti z každé z nich.

Prostřednictvím speciální technologie, kde se velice pomalu praží a to v malém množství při konstantní teplotě, v rotujícím kotli vzniká po důkladném promísení jedinečná směs s unikátním aroma. Důležité je pražit jednotlivé odrůdy odděleně.

Výsledkem je vynikající káva s vysokou koncentrací vybraných druhů kávy Arabika spolu s výjimečnou vůní a dokonalou chutí, kterou stojí za to ochutnat. Tuto kávu a mnohé další najdete na www.svela-kava.cz

 

 

OK365.cz Internetový magazín

Rubriky

Archiv: